کابینت آشپزخانه

مدل کابینت آشپزخانه جدید

آشپزخانه منزلتان سال‌ هاست که سبک قدیمی و ثابتی دارد و یا اینکه کانتر لمینت شده و کفپوش آشپزخانه‌تان از مد افتاده باشد، زمان آن فرا رسیده که کابینت آشپزخانه‌ تان را به روز کنید. چه از طریق مدل‌های طراحی کابینت آشپزخانه مدرن و چه تغییر رنگ‌ها، وسایل آشپزخانه و طراحی‌های عملکردی هزاران روش برای معماری داخلی و به روز شدن آشپزخانه منزلتان وجود دارد. اگر قصد فروش منزلتان را دارید یا برنامه‌ریزی کردید که سال‌های سال نوادگانتان در مکان مورد نظر زندگی کنند، ایده‌های اشاره شده در این مقاله کمک می‌کند آشپزخانه‌ تان را مدرن از نو بسازید. آشپزخانه‌های قدیمی از مصالحی هستند که از مد افتاده است به خصوص فلزآلات به کار رفته. با توجه به این که سازندگان هر ساله در حال به روز کردن محصولات خانگی هستند شاید زمان آن فرا رسیده است که دستگیره‌های کشوها و ابزار روشنایی  آشپزخانه منزلتان را تغییر دهید.

کابینت آشپزخانه های گلاس 

یکی از مدل های پرطرفدار صنعت کابینت آشپزخانه مدل های گلاس میباشد.فلزات مدرنی که در آشپزخانه منزلتان پیدا می‌شوند عبارتند از آلومینیوم با پرداخت مات و بی‌جلا، فولاد ضدزنگ, مسی و طلایی. چنین مصالحی را در ابزار و اشیای فلزی آشپزخانه، آویزهای روشنایی و هود به کار گیرید . کفپوش آشپزخانه منزل را در دکوراسیون داخلی داخلی تعویض کنید کفپوش، فضایی از منزلتان را در برگرفته که اغلب فراموش شده است ولی نقش مهمی در آشپزخانه‌تان دارد. اگر کفپوش‌ های آشپزخانه‌ تان قدیمی است سعی کنید مصالح وینیل و مشمع فرشی را به مصالح ماندگار تبدیل کنید منظور چوب، کاشی و سنگ است. چنین مصالحی با دوام هستند و به ارزش منزلتان می‌افزاید. در سال‌های اخیر سرامیک که ظاهر چوب طبیعی دارند بسیار محبوب شده است به خصوص سنگ تراورتن .

کابینت آشپزخانه ایرانی

انواع مدل کابینت آشپزخانه ایرانی سطوح عبارتند از مصالح از جنس رزین و پلیمر گرفته تا  انواع سنگ‌های طبیعی همانند مرمر و گرانیت. گزینه‌هایی برای هر شخصی با هر بودجه‌ای وجود دارد. در چند سال گذشته طراحان بسیار خلاقانه عمل کرده و از مصالح ماندگار استفاده کرده‌اند. بتن، کاشی و آجر را هم به لیست بیافزاید .آشپزخانه اغلب مکان بسیار شلوغی است که حتما بایستی جایی برای نشستن بگیرید چه چهارپایه‌هایی برای کانتر باشد و چه برای بخش صبحانه. چیدن نیمکت‌ها و یا قرار دادن  صندلی کنار پنجره می‌تواند فضاهای نشیمن دلپذیری برای فضای آشپزخانه منزلتان باشد.

کابینت اشپزخانه سفید

بسیاری از آشپزخانه‌های از مد افتاده دارای بخش‌های بالایی در کابینت‌ آشپزخانه هستند که ظروف  و سایر وسایل آشپزخانه جای می‌گیرند. بیشتر اوقات چنین کابینت‌ هایی چشم را خسته می‌کنند و بسیار در هم و برهم به نظر می‌آید. اگر به دنبال این هستید که فضای آشپزخانه‌تان را دلباز‌تر کنید و فضایی برای افزودن ندارید دیوار و بخش‌های بالایی کابینت‌ها را بردارید و یا شیشه‌ای کنید. این امر سبب تعبیه قفسه‌بندی‌های باز و به نمایش گذاشتن ظروف و اثاثیه دکوری می‌شود. کانتر بخش مهمی از املاک و مستغلات منزلتان به حساب می آید. اگر مصالح به کار رفته در کانتر منزلتان قدیمی است محصولات جدید و به روزی در نمایشگاه‌های ساختمانی تبلیغ شده است که می‌توانید انتخاب کنید.

کابینت آشپزخانه ام دی اف

می توانید در معماری داخلی کابینت‌ آشپزخانه‌ را رنگ بزنید.رنگ زدن کابینت‌ آشپزخانه mdf گزینه‌ ی مناسبی برای بالا بردن ارزش ملکی منزلتان است. از رنگ‌های آبی پررنگ و یا مشکی استفاده کنید تا ظاهر قدیمی آشپزخانه‌ تان را تغییر دهید و دلبازتر و شادتر نشان دهید. البته می‌توانید از درب‌های شیشه‌ای کابینت‌ها و‌ یا رنگ‌های سنتی که مد روز است و تعجب را بر می‌انگیزد استفاده کنید. وقتی که اجزای اصلی آشپزخانه‌تان را مدرن ساختید افزودن ابزار روشنایی را فراموش نکنید. برای تامین امنیت، بهبود کیفیت محیط و تنوع و تطبیق‌ پذیری انجام چندین کار، نصب روشنایی‌ های درخور و مطلوب اساسی است. اگر آشپزخانه‌ تان تنها دارای یک روشنایی سقفی و محیطی است سعی بر نصب روشنایی‌ها در فضاهای تونشسته داشته باشید .

کابینت آشپزخانه کوچک آپارتمانی

از کلید برق دیمردار برای زمان تفریح و سرگرمی، آشپزی و خوردن اسنک استفاده کنید. روشنایی‌های آویز بر بالای کانترتاپ و یا در زیر کابینت‌ها برای روشن کردن سطوح کانترتاپ ‌ها و نصب لوسترهای شیک از سایر گزینه‌ها مناسب هستند .عناصر دکوراتیو را به طراحی داخلی کابینت آشپزخانه بیفزایید شاید هرگز نمی‌دانستید و به آن فکر نکرده باشید اما اشیای دکوری را می‌توانید به آشپزخانه‌تان بیافزایید و حس و حال و سبک زندگی‌تان را نشان دهید. برای بسیاری نصب قفسه‌ها و یا استفاده از بخش‌های بالایی کابینت‌ها برای گذاشتن گلدان و پرورش گیاهان و اشیای هنری لذت‌بخش است قفسه‌بندی‌های نمایشی در زیر کانترتاپ ها برای نمایش ظروفچینی گه به ارث رسیده و یا گلدان‌ها و کتب آشپزی می‌تواند بسیار جذاب باشد .

کابینت آشپزخانه چوبی کلاسیک

در گذشته فضا را به بخش‌های کوچک تقسیم‌بندی و آشپزخانه را به صورت جعبه تعریف کردن متداول بود. اگر به دنبال باز کردن آشپزخانه‌تان و یکی کردن فضاها و ادغام دید و منظر فضاهای مجاور کابینت آشپزخانه هستید دیوارها را بردارید این روش برای دیوارهایی که از لحاظ سازه‌ای باربر نباشند مناسب هستند و سبب بزرگ شدن فضای آشپزخانه و گشوده شدن رو به فضاهای دیگر می‌شود. برای رسیدن به ظاهر مطلوب و این که کابینت آشپزخانه‌ به انگلیسی بدون دیوار چه شکلی خواهد داشت با مهندس سازه و معمار مشورت کنید.از به روز کردن وسایل آشپزخانه گرفته تا مصالح کاربردی،  تغییر رنگ و نور گزینه‌های مناسبی برای آشپزخانه منازل وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید.