نکات طراحی ویلا باغ مدرن در شمال

نکات طراحی ویلا باغ مدرن در شمال

نکات طراحی ویلا باغ به سبک ایرانی

طراحی ویلا باغ مدرن می‌تواند کار لذت‌بخشی باشد. فرایند طراحی داخلی ویلا به خصوص در شمال کشور شعبده‌بازی پیچیده‌ای است و شش نکات طلایی را بایستی در طراحی خانه و ویلا در نظر داشته باشید .به صورت سه بعدی بیاندیشید .طراحان حرفه‌ای خانه مشابه طراحان ساختمان و معماران زمانی‌که بر روی خانه‌ی جدید و یا نوسازی کار می‌کنند همیشه به صورت سه بعدی می‌اندیشند. مشارکت‌های مستمر و ایده‌های طراحی بسیاری در طراحی پلان و فرم سه بعدی به طور همزمان ارایه می‌شوند. برای برخی از افراد چنین مهارت‌هایی غریزی است اما از طریق زمان قابل یادگیری است.

طراحی ویلا باغ دو طبقه

اندیشیدن به صورت فرم سه بعدی می‌تواند دشوار باشد به خصوص زمانی که می‌خواهید پلان دو بعدی طراحی ویلا باغ را به صورت فرم سه بعدی ساختمانی جذابی طراحی داخلی کنید. چه شما این مهارت را داشته باشید و یا خیر بسیار ضروری است که همیشه  ایده‌ها به عنوان فرم ساختمان حل و فصل می‌شوند و شاید در برخی از شرایط این ریسک را می‌کنید که خانه شما تنها اکسترود دیوارهای پلان باشد و قرار گرفتن سقفی بر بالای آن.

طراحی ویلا باغ در زمین شیب دار

استفاده از انواع گوناگون مصالح مختلف ساختمانی را در طراحی ویلا باغ محدود کنید بسیار مراقب باشید .به خصوص زمانی که از بیش از دو نوع مصالح در نمای در یک سوی نما استفاده می‌کنید. درباره نمونه‌های مختلف برای استفاده از مصالحی متنوع تحقیق کنید در غیر این صورت منجر به نمایی درهم و برهم خواهد شد که به لحاظ فنی نیز سبب نشت آب به درون فضای داخلی می‌شود. مطمئن شوید اتصالات مصالح با جزییات بسیار خوبی اجرا شده باشند و همچنین اطمینان یابید که سازندگان به خوبی درک می‌کنند که چگونه مصالح به هم متصل ‌شوند در حالی‌که نیازمندی‌های ضروری عایق‌بندی آب به خوبی انجام شده است. ترفند خوبی که می‌توان به کار گرفت این است که از مصالح مختلف استفاده کنید و از ترکیب تمامی مصالح بر روی نما جلوگیری کنید.

طراحی ویلا باغ سنتی در شمال 

۱-از روش ساخت و ساز اصولی در ساخت ویلا و معماری داخلی خانه بهره گیرید.

۲-اطمینان یابید از روش ساخت و سازی استفاده کنید که متناسب با سایت.

۳-سبک ساختمان و بودجه در نظر گرفته شده است. در طول فاز طراحی نیاز دارید.

۴-درباره روش‌های ساخت و ساز بیاندیشید.

۵-فرم ساختمان شما با سبک ساختمان هماهنگ است و مقرون به صرفه است.

۶-استفاده از روش‌های ساخت و ساز نامناسب می‌تواند.

۷-سبب شود که ظاهر ساختمان بسیار وزین باشد وقتی که به سبک وزنی خانه می‌اندیشید.

۸-منجر به فونداسیون‌های بسیار پرهزینه شود.

۹-درباره نوع پی،‌دیوار و روش ساخت و ساز بام تحقیق کنید.

طراحی ویلا باغ مدرن و لوکس

طراحی مناسب ساختمان از ملاحظات بسیاری از جمله تناسب، تکرار و تقارن نشات می‌گیرد.تناسبات- ساختمانی که شما طراحی می‌کنید می‌بایستی با مقیاس انسانی هماهنگ باشد و از لحاظ بصری نبایستی خارج از تناسبات باشد( بسیار بزرگ و یا بسیار کوچک نباشد). شما می‌بایستی این نکته را قبل از این‌که متعهد به طراحی ویلا باغ شوید در نظر بگیرید.تقارن- استفاده از تقارن روش ساده و سنتی است که سبب می‌شود ساختمان از لحاظ بصری مطلوب به نظر آید.تکرار- استفاده از تکرار در طراحی ساختمان سبب قدرت و آسایش بصری می‌شود. تکرار پنجره‌ها یا درب‌ها می‌تواند در قالب طراحی به خوبی عمل کنند.

بازسازی محوطه سازی طراحی ویلا باغ 

زمانی‌که فضای اضافی را به خانه موجود اضافه می‌کنید

به نظر طراحی نوسازی که با سبک و فرم موجود هماهنگ باشد کاری بسیار دشوار است.

شما یک یا دو گزینه برای انتخاب دارید.

۱-سبک موجود خانه را در فضای افزوده شده به خانه در نظر بگیرید

۲-فضا افزوده شده به خانه را با سبک کاملا متفاوتی در نظر بگیرید به نحوی که تکمیل کننده سبک موجود باشد

۳-مصالح نماها،‌ نوع ساخت و ساز و جزییات سازه بازتابی از سبک شماست که بایستی در نظر گرفته شود

طراحی فضای سبز تراس و سایبان ویلا باغ

عرشه را خارج از اتاق خواب‌ها طراحی نکنید- عرشه‌های خارج از اتاق ‌خواب به ندرت استفاده می‌شوند مگر این‌که آن‌که آشپزخانه کوچکی در نزدیکی آن قرار گرفته باشد.از قرار دادن عرشه‌های بزرگی که رو به دیدو منظر هستند بپرهیزید- قرار دادن عرشه‌ها رو به دید و منظر داشتن دید‌های مناسب به سمت بیرون را خراب می‌کند . در طراحی داخلی حیاط ویلا به نحوی عرشه خود را طراحی کنید که در یک سمت فضای نشیمن شما باشد و شما از فضای خود به اندازه کافی لذت می‌برید.اندازه عرشه- عرشه‌های که دارای عمقی کم‌تر از ۲۰۰۰ میلی‌متر هستند استفاده نکنید.جهت‌گیری عرشه- از قرار دادن عرشه در ضلع جنوبی خانه‌تان جلوگیری کنید

فضای تراس مسقف را تا حد امکان ماکزیمم در نظر بگیرید- اندازه آن  بایستی ۴۲۰۰ در ۴۲۰۰ میلی‌متر باشد و میز با شش صندلی به راحتی در فضای مورد نظر قرار گیرد. اگر به غیر از صندلی‌ها و میز فضاهای بیشتری نیاز دارید اندازه ذکر شده را دو برابر کنید.