موانع انجام دکوراسیون خانه

موانع انجام دکوراسیون خانه

عوامل اجرایی دکوراسیون خانه

سال‌هاست که می‌خواهم خانه‌ام را دکور کنم ولی فرصت مناسب آن را پیدا نمی‌کنم و نمی‌توانم دلایل مختلفی می‌تواند وجود داشته باشد. موانع انجام دکوراسیون خانه  زمان محدود، بودجه محدود. نمیدانید از کجا شروع کنید و بسیاری از مردم فکر می‌کنند تنها افراد خاصی با سبک خاص زندگی می‌توانند از دکوراسیون فضای داخلی خود لذت ببرند. بسیاری از طراحان داخلی تمامی انرژی خود را بر روی خانه مشتریان می‌گذارند اما سپس خانه خود را نادیده می‌گیرند و منتظر زمان مناسب هستتد.

تجربه ی دکوراسیون داخلی

آیا شما هم چنین  تجربه ای در دکوراسیون خانه خود داشته اید؟ هیچکدام از بهانه‌ها و موارد گفته شده نباید جلویتان را بگیرد تا نتوانید معماری داخلی خانه خود را به صورتی که می‌خواهید تغییر دهید. شما می‌توانید خانه رویایی خود را داشته باشید. فهرست زیر نکاتی است که شما را از داشتن خانه رویایی خود و رسیدن به یک دکوراسیون عالی در آن باز می‌دارد.

۵ عامل مهم  که مانع انجام دکوراسیون هر خانه

۱- بودجه کافی برای دکور کردن خانه‌تان ندارید و فکر می‌کنید باید هزینه زیادی برای دکور کردن خانه‌تان صرف کنید. بسیاری از افراد با این موضوع یعنی کمی بودجه درگیر هستند. اصطلاح«در حد جیب خود خانه‌تان را دکور کنید» به این معنی نیست که خیلی چیزها را باید فدا کرد.

زمان مناسب دکوراسیون داخلی

قادر نیستم خانه خود را تا زمانی که فرزندانم بزرگ شوند و خانه را ترک کنند دکوراسیون داخلی کنم. به عنوان مادر خانواده روش‌های هوشمندانه‌ای و جود دارد که می‌توانید در زندگی روزانه خود به کار برید. قفسه‌ها و فضاهای انباری در طراحی داخلی کمک بزرگی در هر خانه هستند. با داشتن فرزندان به نظر می‌رسد منظم کردن همه چیز بسیار مشکل است. اما سود آن در بلند مدت ارزش بسیاری دارد. حتی شما می‌توانید به صورت بازی مراحل مرتب کردن اشیا را با کودکان انجام دهید. به ازای داشتن اتاقی تمیز به کودکان خود پاداش دهید.

زمانی که شما سیستم جای دادن چیزها را در جای خود یاد بگیرید مرتب کردن آن‌ها به نظر ساده است. انتخاب روکش‌های مبلمان و کفپوش‌ها بسیار مهم است. گزینه‌های بسیار مناسبی در بازارهای خرید وجود دارد. بسیاری از آن‌ها بهینه و بسیار مطلوبند. اگر شما راه حل‌های سریع برای انجام دکوراسیون و طراحی داخلی خانه خود می‌خواهید، تعویض روتختی‌ها و کفپوش ها با هزینه کم نیز امکان‌پذیر است. رنگ زدن دیوارها از دیگر عوامل قابل توجه است. نه تنها شما لکه‌های روی دیوار را از بین می برید بلکه تغییر ساده‌ای که در رنگ دیوارها ایجاد کردید سبک ظاهر خانه شما را به طرز چشمگیری بهبود می‌بخشد.

تاثیر حیوانات خانگی در دکوراسیون داخلی

روکش‌های مبلمان دوستدار حیوانات خانگی و کفپوش‌های مناسب می‌تواند برای خلق فضاهایی که دوست دارید علی‌رغم داشتن حیوانات خانگی مناسب باشد. همچنین استفاده از کفپوش‌های ضد‌خراش از جنس کاشی و چوب. اگر شما نمی‌خواهید از مصالح دوستدار حیوانات خانگی استفاده کنید. شما می‌توانید از روتختی‌ها و روبالشتی‌هایی که برای حیوانات خانگی هستند استفاده کنید. از کفپوش ها با رنگ‌ها و طرح‌هایی استفاده کنید که گرد و خاک و کثیفی را نشان نمی‌دهند.

من خانه‌ای را اجاره کردم و اجازه ندارن دیوارها را نقاشی کنم و یا هیچ تغیری ایجاد کنم.

موارد مربوط به اجرای دکوراسیون داخلی

اگر خانه یا آپارتمانی اجاره کردید که نباید تغییری در آن ایجاد شود از آثار هنری در قطعات بزرگ بر روی دیوارهایتان استفاده کنید و به فضای زندگی‌تان رنگ اضافه کنید. اگر به شما اجازه نمی‌دهند چیزی را به دیوارها آویزان کنید ناراحت نباشید می‌توانید حفره‌های ایجاد شده بر روی دیوار را قبل از ترک کردن و تحویل خانه پر کنید. استفاده از صفحات و دیوارهای دکوری می‌تواند گزینه دیگر باشد. اگر کفپوش های قدیمی و زشت هستند آن‌ها را با فرش‌های نو در معماری خانه بپوشانید.

– با افرادی که زندگی می کنم سلیقه آنها با من کاملا متفاوت است.

ترکیب سبک‌های متمایز به صورت ظاهر منسجم می‌تواند منجر به خلق ایده‌های خلاقانه‌ای شود. از این که ایده شما با کسی که زندگی می‌کنید متفاوت باشد خجالت نکشید. در عوض این تمایز در سلایق را فرصتی بدانید برای خلق ایده‌های جدید و کاملا منحصر به فرد در اجرای طراحی داخلی خانه خود.

۶- همه چیز درهم برهم و آشفته است و نمی‌دانم چه کنم.

درهم برهمی می‌تواند گیج‌کننده باشد. اما وقتی شما برنامه‌ریزی می‌کنید و بر روی پروژه‌های کوچک‌تر تمرکز کنید موفق‌تر می‌شوید. به طور مثال، از اتاق خواب‌ خود شروع کنید و آن را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید. گنجه لباس‌ها، میز آرایش و گنجه ملحفه‌ها.