معماری داخلی کلاسیک

سبک معماری داخلی کلاسیک روز

مشخصه های معماری داخلی کلاسیک  روز عبارتند از تداوم، تقارن، قاطعیت، زیبایی و ظرافت. این سبک تا آخرین جزییات تمام عیار، صحیح و دقیق است. رنگهای اصلی طراحی کلاسیک داخلی اصیل و آرام هستند و عبارتند از: بژ، شیری، خاکستری، صدفی، شرابی، طلایی، هلویی، نقره ای، زیتونی و آجری.تضاد و تند و تیزی و الحاقات زمخت را نمی پسندد. تمامی رنگها باید نرم و گرم باشند و جو آرام و دنجی را در فضای داخلی ایجاد کنند.مصالح تمام شده نهایی معماری داخلی کلاسیک باید از نوع مصالح طبیعی باشندـ همانند مرمر، کفپوشهای پارکت و بافتهای باکیفیت. مهم ترین خصوصیت سبک کلاسیک ایجاد حس اعیانی و اشرافی در فضای داخلی است.

تعریف معماری داخلی کلاسیک جدید

معماری داخلی کلاسیک منزل

وقتی دیوارها را با پارچه، پانلهای چوبی و یا کاغذ دیواری دکور می کنید باید دارای نقوش کلاسیک و گچبری باشند. به طور کلی کاربرد رنگهای ملایم و مصالح ناب بسیار مهم هستند. کاغذ دیواریها باید با کیفیت بالا باشند: پارچه یا ابریشم. پانلهای چوبی باید از چوبهای گرانبها ساخته شده باشند.سقفها بیشتر به رنگ سفید و سایه هایی از رنگ سفید هستند: صدفی، شیری و شیر مذاب شده. در معماری داخلی کلاسیک سطوح باید صاف و هموار باشند. عناصر داخلی سقف عبارتند از انواع گچ بریها: دورتادور لوسترها، ازاره ها و پانلهای مختلف دیوار.اغلب از گچ یا فوم به جای گچبری ها استفاده میشود.کفپوشها از چوب هستند.

معماری داخلی کلاسیک ایرانی

خطوط ساده و متقارن ـ این دو اصل مهمترین معیارها در انتخاب مبلمان در سبک معماری داخلی کلاسیک هستند.البته انتخاب ایده آل، مبلمان آنتیک است اما عمدتا امکان پذیر و قابل دسترس نیستند در نتیجه ممکن است فضای داخلی با مبلمان مدرن به سبک کلاسیک دکور شوند. تمامی مبلمان باید اشرافی و به دقت انتخاب شده باشند.ستونهای عهد باستان، پرده ها، آینه ها، گلدانها و مجسمه های برنزی تمام عناصر اولیه طراحی داخلی کلاسیک هستند. در معماری داخلی شومینه در مرکز اتاق نشیمن است و با سنگهای طبیعی و تزیینات فلزی آراسته شده اند.طراحی موفق هست که بتواند اصول دکوراسیون داخلی را با موتیف ها و اتمسفر ایرانی در طراحی داخلی پیوند دهد.

سبک مدرن معماری داخلی کلاسیک

معماری داخلی کلاسیک از بی نظمی و آشوب به شدت اجتناب میکند  و به جزییات در انتخاب مبلمان اهمیت فراوانی میدهد. مبلمان ساخته شده از چوب و با روکش به همراه شیشه و فرمهای منحنی دکورهای اصلی اتاق به سبک کلاسیک هستند. قانون انتخاب رنگهای اعیانی در مبلمان عبارتند از: مبلهای راحتی شیری یا قهوه رنگ با تزئینات گلدار یا خطوط مستقیم در هم پیچیده با طلا.یکی از قوانین سبک کلاسیک اجتناب از هرگونه زیاده روی است که این اصل باید در تمامی مصالح به کار رفته در دکور، مبلمان و لوازم فرعی داخلی رعایت شود.پارکت و ورقه های روکش شده در کفپوشهای سبک  کلاسیک و در آشپزخانه و حمام از کاشی با تزئینات کلاسیک و یا سنگهای طبیعی استفاده میشود.