معماری داخلی مدرن

معماری داخلی مدرن چیست ؟

معماری داخلی مدرن انتخاب بسیار جذابی برای آپارتمانهای مسکونی است زیرا به وسعت فضا می افزاید و به علت خطای دید بزرگتر به نظر می رسد. افراد جوان و حرفه ای بیشتر فضاهای این سبک را می پسندند زیرا به راحتی تمیز نگاه داشته می شوند.سبک فضا ، درخشنده، وسیع و ساده است و متمرکز بر روی عملکرد و سازمان دهی است.هیچ بی نظمی و آشفتگی مجاز نیست. طراحی مدرن از هندسه پایه و لبه های ساده،منحنیها و زاویه ها و همچنین از خطوط ساده و بی پیرایه در مبلمان معماری داخلی استفاده می کند.این سبک از یک ایده عملکرد گرا و بی هیچ گونه تزیینی برگرفته می شود و از کاربرد مصالحی صنعتی همانند کروم، شیشه، بتن و فناوریهای نو در این شیوه بهره گرفته می شود.

معماری داخلی مدرن ساختمانهای دوبلکس 

معماری داخلی مدرن خانه

سطوح مبلمان مدرن براق، صاف و ساده هستند. قطعات ساده و منظم مبلمان مدرن به دنبال فرمهایی هستند که دارای عملکرد هستند. قطعات مبلمان حداقل باید لخت نگاه داشته شوند. درون مایه معماری داخلی مدرن صداقت و نگاه داشتن سازه و سطوح تا حد امکان ساده است. پایداری مساله مهمی است و بیشتر طراحان بر این عقیده هستند که استفاده از معماری مدرن و ساخت قطعات از منابع تجدید پذیر بسیار مهم است.

اهمیت معماری داخلی مدرن آپارتمان

آثار هنری نسبت به لوازم جانبی در معماری داخلی بسیار مهم هستند. اثار هنری به دلیل جذابیت منحصر به فرد خود کانون توجه فضای داخلی هستند. الگوهای- هندسی یا قالیچه هایی با پس زمینه ساده بر روی رنگها تاکید می ورزند و به ظاهر فضای معماری داخلی مدرن جسارت می بخشند. رنگهای طراحان مدرن داخلی عبارتند از رنگهای خالصی همانند سیاه، سفید و خنثی به همراه رنگهای پایه.امروز هنوز از رنگهای سفید و خنثی به همراه رنگ مایه های رنگی استفاده می شود.

معماری داخلی مدرن ایرانی

طراحی داخلی مدرن ایرانی را شاید بتوان حلقه مفقوده معماری داخلی مدرن در روند رشد این حرفه در میان طراحان و کارفرمایان ایرانی باشد.همان طور که با کمی مطالعه و بازدید از آثار معماری دوران قاجار، پهلوی اول و دوم شاهد هستیم می توان به روح و جوهر ایرانی بخش اعظم آثار آن دوران پی برد و ایکه چطور طراحانی فرنگی با قرار گرفتن در فضای ایران، آثاری چون آرامگاه حافظ و یا موزه ایران باستان و دبیرستان البرز را خلق می کنند. بازتولید معماری و معماری داخلی و حتی دکوراسیون داخلی مدرن ایرانی ر گرو شناخت کافی و وافی از شرایط و پیشینه فرهنگی، تاریخی، اجتماعی، اقلیمی مردم هر منطقه از ایران در طول تاریخ و هماهنگ کردن تمامی آنها با شرایط یک انسان امروزی ایرانی می باشد.

طرح های معماری داخلی مدرن ایتالیایی

معماری داخلی مدرن ایتالیایی عمدتا به اوایل قرن پانزدهم میلادی و شهر فلورانس و سبک باروک که مبدع آن ایتالیایی ها بودند بازمی گردد. در سبک باروک ما با خطوط منحنی و زنده در معماری و دکوراسیون داخلی برخورد می کنیم که در عین ظرافت و زیبایی دارای حس عظمت و نفاست زیبایی می باشد. این روند پیشرو تا امروزه نیز دیده می شود و از بهترین طراحان و شرکتهای تولید کننده مبلمان به لحاظ جزییات و پرداخت خیره کننده ایتالیایی هستند.