طراحی نما

طراحی نما ساختمان مسکونی

طراحی نما نباید به طور مجرد و جداگانه انجام شود بلکه می بایست با توجه ویژه به اقلیم و موقعیت بناهای مجاور و تاثیر گذار و تاثیر پذیر بر طراحی نما ساختمان علاوه بر توجه به عوامل زمینه ای یا همان کانتکست شامل زمینه های اجتماعی ، اقتصادی، فرهنگی ، تاریخی ، زیست محیطی و  بسیار المانهای مهمی در نحوه معماری داخلی و شکل دهی نمای ساختمان بسیار بسیار مهم می باشد. در صورت عدم توجه شاهد به وجود آمدن ساختمانهایی با نماهایی بی ربط  خواهیم بود که جز ایجاد بی نظمی های بصری در شهرسازی و نمای کلی شهر و روستاها خاصیت دیگری ندارند.نمای خارجی خانه شما از فرم طراحی داخلی که شما انتخاب میکنید تبعیت می کند. شاید شما دوست داشته باشید که پنجره های بزرگی را انتخاب کنید تا نور زیادی برای فضایی که کار و یا نقاشی می کنید وجود داشته باشد.

اصول طراحی نما مدرن 

در حالی که همه ما می خواهیم طراحی نما دیدنی و جذابی داشته باشیم که از همه خانه ها سرتر و برجسته تر باشد. همچنین ما می خواهیم که نما وخانه مان به نحوی طراحی شده باشد که با محیط اطراف و همسایگی های محله ادغام و در هم آمیخته باشد. طراحی نما فرایند پیچیده ای از انتخاب رنگ، مصالح و تعدیل بین اشکال و خطوط است و این همه کار از عهده طراحان تازه کار دکوراسیون داخلی و نما بر نمی آید.آیا به این موضوع فکر کرده اید که چه چیز نمای خارجی خانه را از لحاظ بصری جذاب و گیرا می کند؟ چرا نمای برخی از خانه ها شما را میخکوب میکند به طوری که جلوی آن ها می ایستید و محو زیبایی آن ها می شوید؟به نظر می رسد چنین خانه های افسونگری از اصول بنیادین طراحی پیروی می کنند.

ضوابط طراحی نما سنتی 

در یک ساختمان اداری پیش از طراحی نما می بایست به چینش پلان و فضابندی داخلی نقشه توجه کرد تا درک کنیم هر فضا با چه میزان نیاز نور در مجاورت نما در کجا واقع شده است و سپس در طراحی نما با استفاده از ترکیب و بافت مصالح در عین توجه به استحکام نحوه تعمیر و نگاهداری و حتی بازتاب نور بنا و عدم مزاحمت برای عابرین دور و نزدیک نیز می بایست مورد توجه خاص در طراحی نمای ساختمان اداری قرار گیرد.بهترین روش این است که دوام با زیبایی ترکیب شود. البته نمای خارجی خانه باید بازتابی از سبک شخصیت مالک آن باشد- آیا یک دختر اهل روستا هستید؟ شاید به مصالح سنگی و سقفهایی از چوب درخت سرو علافه مند هستید. آیا علاقه مند به استفاده از یک سبک مینیمال مدرن هستید؟ پس خطوط صاف و پانلهای چوبی بی پیرایه را بیشتر می پسندید.

قیمت طراحی نما خانه

همانند بسیاری از انواع طراحی نما تعادل و تقارن نقش مهمی در دستیابی به فضایی با طراحی مطلوب است. طراحی نمای هر خانه نیازمند حفظ تعادل و تقارن است تا ظاهری زیبا با تناسبات مطلوب به دست آید. چه جذابیت نمای متقارن خانه جورجین، جایی که درب  در مرکز واقع شده و پنجره ها به طور مساوی در طرفین قرار دارند و یا چه خانه هایی که از طریق خطوط نوک تیز سقف یا زیر شیروانیها به تعادل مطلوب رسیده اند. همگی روشهای های مختلفی برای دستیابی به طراحی نما منزل خارجی با تناسبات مطلوب هستند ـ برخی از طریق تقارن ـ برخی از طرق دیگر. هر دو روش منتهی به نمای خارجی با تناسبات مطلوب و متعادل است.

کاز دکو مفهومی مدرن در طراحی و اجرای معماری داخلی

طراحی نما ویلایی

فرم از عملکرد تبعیت می کند ، لوئیس سالیوان استاد فرانک لوید رایت معمار شهیرآمریکایی است ، معتقد است که در معماری مدرن طراحی نما فرم می بایست از عملکرد تبعیت می کند. به این معنا که هدف از ساخت ساختمان باید نقطه شروع و در طراحی مشخص شده باشد.هدف از ساخت ساختمان شما و عملکرد آن چیست؟ از خانه چه استفاده ای می کنید؟ به تمامی نیازمندیهای خانواده خود توجه داشته باشید و تصمیم بگیرید برای رسیدن به چنین ملزوماتی به چه چیزهایی نیاز دارید؟برای جلوگیری از اشتباهات پرهزینه بهترین روش مشورت با طراحان و معماران تحصیلکرده و در عین حال خبره است. همچنین روشهای بسیاری به صورت آنلاین وجود دارد که به کمک میکند که مصالح نمای ساختمان خود را انتخاب و بعد به خرید مصالح بپردازید.

آموزش طراحی نما مغازه

نوع انتخاب مصالح و بافت آنها یکی از نکات اصلی شکل دهنده فرم اصلی و نمود طراحی نما می باشد.به علت وجود گزینه های بسیار زیادقابل انتخاب به عنوان مصالح ساختمان ، بسیار دشوار است که تصمیم بگیریم چه مصالحی را برای نمای خارجی خانه انتخاب کنیم. بام های شیب داری از چوب درخت سرو و یا دیوارپوشهایی از جنس آلومینیپم، آجر، چوب، گچ، فلز و… و یا بنایی با بام بام تخت و مصالحی مانند سنگ و سیمان و چوب و یا مصالح با نصب خشک وصنعتی .سوال این است چطور مصالح اصلی نما  را انتخاب کنیم؟شروین ویلیامیز پیشنهاد می کند که رویکرد اطمینان بخش و موثر برای جایگذاری رنگها انتخاب دو رنگ مایه از طیف رنگی است که چندین سایه از یکدیگر فاصله ندارند؛ یا سایه روشن ترند و یا سایه تیره تر که یکی برای بدنه و دیگری برای لبه ها به کار می روند.

طراحی نما با تری دی مکس 

ترکیب رنگی نمای خارجی می تواند در شیک و جذاب دیده شدن نمای ساختمان بسیار موثر باشد.

چگونه تصمیم می گیرید که چه رنگی برای نمای خارجی خانه شما مناسب است؟

آیا از رنگهای پایه استفاده می کنید و یا رنگهای تند؟ در طراحی نما انتخاب رنگ بسیار حیاتی است.

چرا که بسیاری از اشتباهات را می پوشاند و اگر ضعیف انتخاب شود.

توجه را به سمت اشتباهات می کشاند.سومین رنگ ، متضاد و برای تاکید دربهاست.

رنگ نقش مهمی در بسیاری از شاخصه های نمای خارجی خانه دارد.

رنگ ایوان شما می تواند یک رنگ سفید براق باشد تا چشم را به سمت ورودی بکشاند.