طراحی غرفه نمایشگاهی

طراحی غرفه نمایشگاهی

اصول طراحی غرفه نمایشگاهی

برای طراحی غرفه نمایشگاهی شرکت ها موارد زیر بسیار مهم هستند. چگونه می‌توانید بفهمید که چه نوع غرفه‌ای می‌خواهید طراحی کنید و آیا بودجه لازم برای ساخت آن‌ را دارید؟ چگونه طراحی و پلان آن را تهیه می‌کنید؟ به یاد داشته باشید که نه تنها طراحی غرفه نمایشگاهی بازتابی از نام تجاری شماست بلکه فضایی است که بایستی برای چند روزی به صورت محیط کاری از آن استفاده کنید.

سه پرسش اصلی که شما بایستی به آن‌ها پاسخ دهید عبارتند از:

۱-سازنده غرفه چه کسی است؟

۲-هزینه ساخت چه میزان است؟

۳-آیا عملکرد آن مطابق با خواسته‌های شماست؟

۴-زمانی‌که از عملکرد صحبت می‌کنیم اغلب می‌خواهیم به درستی بفهمیم عملکرد به چه معناست؟

۵-آیا تنها اگر ظاهر غرفه مناسب باشد کافی است؟

هزینه طراحی غرفه نمایشگاهی

در نهایت، هزینه طراحی غرفه نمایشگاهی چیست؟ در حالی که طراحی غرفه و هزینه ساخت دارای طیف وسیعی است شروع خوب برای تخمین بودجه ساخت غرفه این است که به میانگین درآمد صنعت نگاهی بیاندازیدبرای غرفه‌های خطی در هر یک متر مربع در خارج از ایران حدودا چهار میلیون تومان هزینه در بر دارد .افزودن تاسیسات الکترونیکی و ابزار جانبی … به هزینه طراحی و ساخت غرفه می‌افزاید. اگر بودجه شما کم‌تر از ۲۵ درصد از میانگین صنعت است، به نحوی با شرکت خود همکاری کنید که به راه‌حلی مناسب  برای رسیدن به خواسته‌های عملکردی و گرافیکی برسید.

طراحی و اجرای غرفه های نمایشگاهی

در جهان واقعی پژوهش نکات مهمی است که بایستی قبل از طراحی و اجرای غرفه های نمایشگاهی در نظر گرفت. مکان‌های بسیاری وجود دارد که بایستی فرایند را آغاز کرد. به طور قطع یکی از آسان‌ترین آن‌ها به سادگی قدم زدن در طبقات نمایشگاهی است و یادداشت برداشتن و عکس گرفتن است. اگر شما غرفه‌ای را می‌بینید که بسیار الهام‌بخش است بایستید و پرسش‌های خود را یادداشت کنید و یا بپرسید. چه شرکتی طراحی غرفه نمایشگاهی را کرده است؟ دارای چه قدمتی است؟ ساخت و اجرای غرفه چه هزینه‌ای دارد؟ آیا برای شما مناسب است؟

اگر شما قادر به پاسخ دادن به تمامی پرسش‌ها نیستید، وقت صرف کنید و از کارکنان غرفه بپرسید. آیا آن‌ها اوقات را به خوشی سپری می‌کنند؟ آیا آن‌ها به راحتی از فضاهای ذخیره استفاده می‌کنند؟ آیا به راحتی محصولات عرضه می‌شوند، آیا دسترسی به نمونه‌های به راحتی امکان‌پذیر است؟ آیا زباله‌های به راحتی جمع‌آوری می‌شوند؟ آیا فضای خوب، نیمه خصوصی وجود دارد که مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه در یک جلسه بتوانند گردهم بنشینند ؟

آموزش طراحی غرفه نمایشگاهی

به همین ترتیب، همان‌طور که آموزش طراحی غرفه‌ نمایشگاهی تصمیم می‌گیرد، مطمئن شوید که با اجرای معماری داخلی مورد نظر خود درباره نقطه‌نظرهای عملکردی که برای شما مهم هستند به خوبی مشورت کنید. زمانی که بایستی غرفه جدیدی را طراحی کنید وقت زیادی را صرف کنید زیرا طراحی بخش وقت‌گیری است. اگر به درستی غرفه طراحی نشود عواقب آن‌ها به معنای سال‌ها زندگی با طرح پیشنهادی است.

به عنوان مالکان یکی از غرفه‌های نمایشگاهی سال‌هاست که با غرفه‌ای ۲۰ در ۳۰ به تبلیغ کسب و کار خود می‌پردازم و یکی از جنبه‌های مثبت در ترویج کسب و کار اختصاص دادن فضاهای جداگانه‌ای برای نشستن با مشتریان است.

فضاهای ملاقات با مشتری و فضاهای ذخیره بسیار با اهمیت هستند. اگر شما غرفه‌دار با تجربه‌ای هستید بدون شک  از تعداد فضاهای ذخیره و فضاهای ملاقات نیمه خصوصی که شرکت شما نیاز دارید به خوبی آگاهی دارید. فضاهای ذخیره برای حفظ اشیای شخصی( کیف‌ها، کوله‌پشتی‌ها، کت‌ها و…) محصولات و هر چیزی که شرکت شما برای عرضه نمایش نیازمند است ضروری است.

طراحی غرفه نمایشگاهی سه بعدی

همان‌طور که شما شرکت طراحی داخلی غرفه ساز را انتخاب می‌کنید به یاد داشته باشید که بین طراحی سه‌ بعدی غرفه های نمایشگاهی و طراحی دو بعدی گرافیک تفاوت‌های بسیاری وجود دارد. این دو رشته تا حدودی با یکدیگر متمایز هستند و برای هر دو نیازمند تعیین عملکردهای اولیه‌ای هستیم. بنا بر تجربه، به طور معمول این دو رشته منحصر به فرد و مجزا از هم هستند ( طراحان سه‌ بعدی عموما بر روی طراحی گرافیک کار نمی‌کنند و برعکس).طراح سه بعدی چیزها را در ذهن به صورت جریانی از ترافیک، خطوط، محدودیت‌های ابعادی فضا می‌بیند. مهارت‌ها و تجارب وی در ارایه طراحی سه‌بعدی منجر به طرحی نهایی بر اساس نیازهای شما خواهد بود.

هنرمند گرافیک وظیفه دارد طرح‌های گرافیکی دو بعدی را ارایه دهد که افراد را به داخل غرفه راهنمایی ‌کند.

آن‌ها بایستی مهارت و تجربه دانستن اصول اولیه طراحی گرافیک را برای غرفه‌های تجاری داشته باشند.

به نحوی که کاملا متمایز از طراحی برای کاتالوگ، تبلیغات و یا وب‌سایت است.

نه تنها اهداف متفاوت از یکدیگر برای طراحی گرافیک غرفه است بلکه جنبه‌های فنی تولید گرافیک غرفه به این معناست

که چیدمان نیز بایستی در طراحی گرافیک کاملا متمایز از طراحی سه بعدی باشد.

نرم افزار طراحی غرفه نمایشگاهی

زمانی که درباره طراحی گرافیک و عرضه غرفه تجاری توسط نرم افزار طراحی غرفه نمایشگاهی خود تصمیم می‌گیرید، ‌به یاد داشته باشید که بازدیدکنندگان با سرعت قدم می‌زنند و تنها چند ثانیه به هر غرفه نگاهی می‌اندازند و عبور می‌کنند گرافیک غرفه نمایشگاهی شما بایستی دو هدف را دنبال کند.

-اولا بایستی حس سریعی از نام تجاری محصول و خدمات شما را توسط یک تصویر یا نوشته ارایه دهد

-ثانیا گرافیک می‌بایستی افرادی که دارای صلاحیت نیستند را بلافاصله از ورود منع کند.

بازخورد تبلیغات طراحی غرفه نمایشگاهی

تابلوی تبلیغاتی را در یک بزرگراه در نظر بگیرید. هدف از این تابلو نشان دادن مسیر صحیح است که همانند معماری داخلی تجاری اگر کلمات اضافی یا سیگنال‌های بیش از اندازه‌ای بر روی تابلو باشد راننده تنها در عرض چند ثانیه نخواهد توانست آن‌ها را درک کند و گیج خواهد شد

این موضوع کاملا در گرافیک غرفه‌ها صدق می‌کند.

اگر شما نوشته یا تصویری از نام شرکت و برند تجاری خود را به درستی ارایه ندهید

بازدیدکننده سریع عبور خواهد کرد.

همان‌طور که بازدیدکنندگان در راهرو عبور می‌کنند و با یک نگاه غرفه‌ شما را تشخیص می‌دهند

بایستی سریع بفهمند که نام غرفه ( شرکت، محصول یا خدمات) چیست.

با نوشته‌ای بزرگ، پرسش‌هایی تحریک‌آمیز و یا تصویری جذاب به نحوی عمل کنید

که عملکرد مغز، مشتری را به  مکث و پرسش درباره غرفه شما دعوت کند

شرکت طراحی غرفه نمایشگاهی

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد جوان و شرکت‌های شناخته نشده انجام می‌دهند این است که نام شرکت آن‌ها بایستی بر بالای غرفه باشد ولی این امر الزامی نمی‌باشد. سلسله مراتب در طراحی غرفه بسیار با اهمیت است اما به این معنا نیست که نام شرکت بایستی در الویت سلسله مراتب‌ها باشد.  اگر مدیر شرکت معتبر و معروف معماری داخلی هستید نام شرکت و برند تجاری اولین چیزی است که بایستی مشتری به آن توجه کند. اگر برند تجاری شما جدید و ناشناخته است، نبایستی بگویید چه کسی هستید بلکه بایستی بر روی کار و یا محصولی که ارایه می‌دهید تمرکز کنید اگر شما می‌گویید «چه چیز» در واقع به راحتی می‌توان دریافت «چه کسی»، «چگونه» و « چه وقت».

نکات طراحی غرفه های نمایشگاهی

بله، اما نکات طراحی درست فراتر از چیزی است که شما فکر می‌کنید و بستگی به قیمت ساخت غرفه نمایشگاهی دارد. به طور مثال، غرفه بایستی دارای طراحی گرافیک و طراحی داخلی باشد که مشتریان بالقوه را به خود جلب کند. فضای غرفه بایستی دارای محفظه‌های ذخیره و محوطه‌های ملاقات با افراد متناسب با خواسته‌های شرکت داشته باشد. بایستی دارای نسخه‌های نمایشی(دمو) و یا صحنه‌هایی برای عرضه نمایش مختص شرکت تجاری مورد نظر داشته باشد. چه شما فرد تازه‌واردی باشید در دنیای عرضه تجارت و یا فردی با تجربه در اینجا نکات و ملاحظاتی آورده شده است که فرایند طراحی و ساخت غرفه مناسب را به شما نشان می‌دهد.

در نتیجه :

یکی از نکات این است که به راحتی از اطرافیان بپرسید. درباره شرکت‌های طراحی غرفه نمایشگاهی تحقیق کنید و با آن‌ها صحبت کنید. با همکارانتان مشاوره کنید و درباره رقبای خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. با کسب اطلاعات بسیار از منابع مختلف خواهید تنوانست که طراحی غرفه نمایشگاهی را به خوبی به پایان برسانید.