طراحی داخلی حیاط

طراحی داخلی حیاط

طراحی داخلی حیاط خاص

حریم خصوصی و استقلال داشتن طراحی داخلی حیاط خاص یکی از پرطرفدارین موارد در لیست آرزوهای مشتریان است زیرا موضوع این نیست که چقدر حیات شما  خاص افسانه‌ای است و یا چه اندازه دعوت‌کننده است اگر شما احساس استقلال نداشته باشد و حس کنید در معرض دید هستید، همه چیز به هم می‌ریزد.۷ ایده برای حفظ استقلال فضایی در طراحی داخلی حیاط از آسان به سخت برای این‌که فضای خود را بسیار خاص نمایید تا درآن فضا احساس آرامش بیشتری کنید عبارتند از

۷ روش طراحی داخلی حیاط

۱- صفحه نمایشی از گلدان‌ها بسازید
تقریبا هر نوع گیاهی می‌تواند در یک گلدان جای بگیرد ولی گلدان‌ها دایمی نیستند و  این گزینه برای مستاجران ملک مناسب است حتی مالکان نیز می‌توانند از این ایده طراحی داخلی بهره بگیرند. گیاهان در گلدان راه‌حل مناسبی برای بالکن‌ها و پاسیوها هستند. برای حداکثر داشتن حریم خصوصی، گونه‌ای از گیاهان بامبو، علف‌های بلند، درختان میوه و یا کاج همیشه سبز برای ایجاد یک دیوار سبز طبیعی در طراحی داخلی حیاط نیز مناسب هستند.

۲- نصب پرچین‌ها مصنوعی
گیاهان مصنوعی بدون نیاز به آبیاری،‌ هرس و فرم دادن است- پرچین‌های مصنوعی گزینه‌ای فوق‌العاده برای معماری داخلی حیاط است اگر مایل باشید کمی بیشتر بپردازید. پرچین‌ها مصنوعی در اندازه‌های متعدد در دسترس هستند که می‌توانند به همراه عایق‌های صوتی نصب شوند تا پوشش حریم خصوصی دو برابر شود.

۳- یک پرچین سبزکاشته و پرورش دهید
نصب و پرورش پرچین به صورت طبیعی نیاز به تلاش بیشتر دارد و شامل انتخاب گیاهان مناسب است. تا چه ارتفاعی رشد می‌کند؟ چه میزان نوری نیاز دارد؟ هر چند وقت یکبار آبیاری و هرس می‌شود؟ شمشاد یکی از گزینه‌های قدیمی و رایج است. اما بوته‌های گل صد تومانی و برگ بو نیز می‌توانند تا حدود دو و نیم متر رشد می کنند.

۴- آویزان کردن پرده
افزودن پارچه به ایجاد حریم خصوصی و فضایی شادی‌بخش کمک می‌کند. هزینه هم مناسب است به خصوص برای پاسیوها یا تاکستان‌هایی که دارید. پرده‌های مربوط به فضاهای خارجی به وفور یافت می‌شوند هر چند می‌توانید از پارچه‌هایی که دارای پوشش مقاوم ضد آب هستند نیز استفاده کنید.

پرورش گیاه در طراحی حیاط

۵- پرورش گیاهان بر روی داربست
گیاهانی که به صورت بالا رشد می‌کنند نیاز به مراقبت و رسیدگی بسیاری دارند اما نباید صبر کنید تا گیاهان به اندازه کافی بزرگ شوند تا حریم خصوصی فراهم شود زیرا داربست‌ها این روش را به بهترین نحو انجام می‌دهند و دید را برای ایجاد حریم خصوصی مسدود می‌کنند

۶- رشد و پرورش باغ به صورت عمودی
باغ عمودی خود را با گیاهان سبز، سبزیجات و گیاهان دارویی پر کنید که در چهار فضل سبز هستند. می‌توانید باغ عمودی خود را بسازید یا برج‌های گیاهان را بخرید

۷- برپایی و نصب کلاه فرنگی
اضافه کردن کلاه فرنگی یا آلاچیق  به باغچه قطعا یک سرمایه‌گذاری در طراحی داخلی حیاط است. اما هیچ چیز بهتر از یک نشیمن در فضای بیرونی نیست در طراحی محوطه سازی. پرده‌ها و نورپردازی‌هایی که در طراحی باغچه آن را تبدیل به فضایی دلنشین در شب‌های تابستان می‌کنند.