طراحی داخلی با چوب

طراحی داخلی با چوب

تعریف طراحی داخلی با چوب 

تنوع در رنگ، نقش و سبک در تزیین در طراحی داخلی با چوب بسیار ضروری است چرا که ظاهر جذابی را در طراحی داخلی فضا ایجاد می‌کند. زمانی که نوبت به روکش‌های چوبی داخلی می‌رسد کفپوش و مبلمان را به نحوی با هم یکی کنید که به نظر یکپارچه بیایند. هماهنگ کردن اجزای اتاق برای بسیاری از افراد با خرید به تدریج مبلمان‌ها و اشیایی با روکش‌ها و پرداخت‌های متنوع در طول زمان اتفاق می‌افتد. در ادامه به پنج نکته مهم در طراحی داخلی با چوب اشاره شده است.رنگ سفید و چوب یکی از ترکیب‌های معجزه‌آساست همانند ریحان و گوجه‌فرنگی. وقتی که شما رنگ‌مایه‌های چوبی را در نظر می‌گیرید که در طراحی داخلی حیاط منزل استفاده می گردد با بخش‌های سفید رنگی را همانند مبلمان در نظر بگیرید.

طراحی داخلی با چوب طبیعی 

در طراحی داخلی با چوب نیاز نیست پرداخت‌های چوبی مشابه هم باشد.اما باید تکمیل‌کننده یکدیگر باشند. به ته‌ رنگ‌های هر چوب به خوبی دقت کنید تا ببینید تا به چه اندازه گرم یا سرد هستند و مطمئن شوید که پرداخت‌ها و روکش‌ها به‌ هم می‌آیند. به طور مثال، میز قهوه‌خوری از کفپوش تیره باشد، به یاد داشته باشید که چوبهای با طبیعت‌ گرم درکنار یکدیگر در طراحی داخلی بسیار چشم نواز خواهند بود.قوانین سریع و دشواری برای دکوراسیون وجود ندارد بلکه ترجیحا روش‌هایی است که باید درباره آن‌ها فکر کنید. اگر شما به روش‌های دیگری دست‌یافته‌اید که عملی هستند لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

طراحی داخلی با چوب بامبو 

اگر از چوب‌های متفاوت استفاده می‌کنید مطمئن شوید دارای بافت‌های برجسته‌ای هستند.

سعی کنید که نقوش مشابه هم باشند و حس فضای داخلی را تعدیل می‌بخشند.

بافت‌ها چوبی بزرگ به نظر خودمانی‌تر هستند در حالی‌که بافت‌های چوبی ظریف‌تر رسمی‌تر هستند.

در مثال زیر از قطعات مبلمان و کفپوش ‌Emily  و kai استفاده شده است.

تک تک این جزییات در معماری داخلی باعث  ایجاد طرح های خلاقانه ای خواهد شد.

یک میز چوبی مستقیما بر روی کفپوش‌های چوبی مختلف  توجه  را به دلیل عدم تشابه به خود جلب می‌کند.

در طراحی داخلی با چوب افزودن اشیایی در این میان همانند فرش اجازه نفس کشیدن را فراهم می‌سازد.

طراحی داخلی سقف با چوب

در طراحی داخلی با چوب گزینش‌های خود را بایستی در حد دو تا سه نوع روکش‌ چوبی برای شروع نگاه دارید.

در نتیجه فضای داخلی شما به نظر کم‌تر آشفته می‌آید و حس تعادل و آرامشی بیشتری خواهید داشت.

به طور مثال در تصویر بالا از فضای نهارخوری استفاده شده که در مقاله طراحی داخلی ناهارخوری اطلاعات کافی در اختیار قرار داده ایم که از طرف کمپانی Marsi & Robert’s Bright and Tidy Southern Ranch است و دارای کفپوش‌های روشن و صندلی‌های چوبی تیره رنگ است.  همچنین به این نحو هر رنگ حداقل یک‌بار در هر جای اتاق که در نظر گرفته شده دیده می‌شود. مثال آورده شده در بالا  آشپزخانه  Laurel & Margot’s Celebration  است که دارای رنگ‌مایه‌های سفید دیوار و سکوهای جداساز است.