طراحی داخلی با سنگ مرمر

طراحی داخلی با سنگ مرمر

دکوراسیون طراحی داخلی با سنگ مرمر

در چند دهه‌ی گذشته کاربرد طراحی داخلی با سنگ مرمر کم‌تر شده است. عجیب این است که وقتی به مصالحی نظیر سنگ مرمر به عنوان عنصر طراحی فکر می‌کنید، اتاق‌های بزرگ و سردی پوشیده شده از سنگ مرمر از کف تا سقف را تجسم می‌کنید و یا مجسمه‌های تزیینی که در اتاق‌های نشیمن مادربزرگ شما  قرار داده شده‌اند.طراحی داخلی با سنگ مرمر بازگشتی مدرن به دنیای طراحی داخلی است. اگرچه روش اصیل در راستای به روز نگاه داشتن کاربرد چنین مصالحی است به نحوی که ترجیحا  قطعات کوچکی از مرمر در فضای داخلی استفاده شده است  تا قطعات بزرگی که به نظر آشفتگی و درهم برهمی را در فضا به وجود می‌آورند. در این مورد، کم‌تر به طور بی‌نهایتی بیشتر است.فهرست زیر درباره روش‌های خلاقانه‌ای برای استفاده از سنگ مرمر با ظاهری کلاسیک در معماری داخلی مدرن است.

طراحی داخلی با سنگ مرمر در معماری مدرن

پلان آزاد به طور فزاینده‌ای رایج شده است. چه شما در آپارتمان کوچکی زندگی می‌کنید و یا در یک خانه بزرگ، این نوع از پلان، فضا را باز  و آزاد می‌کند و سبب می‌شود که فضا کم‌تر خشک و بی روح به نظر برسد. در دکوراسیون داخلی خانه شما ممکن است فاقد دیوارهای ثابت باشد ولی شما هنوز نیازمند بازنمودن فضا هستید.مصالحی نظیر طراحی داخلی با سنگ مرمر این کار را به خوبی انجام می‌دهد. ستون‌های مرمری نیز  پاسخ روشنی به این منظور هستند. ستون‌هایی با لبه‌های راست و مستقیم و تزیینات کم‌تر به فضا حسی صنعتی می‌دهند. در ذهن داشته باشید که نیازی نیست که ستون‌ها از کف تا سقف کشیده شده باشند. ساختمانی را با دیوار نیمه و ستون‌هایی در نظر بگیرید که فضاها را از هم تفکیک می‌کند در حالی‌که هنوز اجازه می‌دهد چشم سرتاسر فضا را نظاره کند.

طراحی داخلی با سنگ مرمر در دیوارها و کف

اگر دیوارها و کفپوش‌ها هر دو پوشیده شده از مرمر باشند، فضا ممکن است به نظر سرد و بی‌روح برسد.

اگرچه تنها با انتخاب یکی، قادر خواهید شد که حس کلاسیک را در طراحی داخلی با سنگ داشته باشید

در حالی‌که از مصالح مدرن برای تزیین فضا استفاده می‌کنید.

برای هر عنصری که انتخاب می‌کنید روش متنوعی برای اجرای طراحی وجود دارد.

به افزودن سنگ مرمر در طراحی دیواره بین کابینتهای آشپزخانه خود بیاندیشید.

از مرمر به عنوان جایگزینی برای ازاره‌های چوبی قدیمی در حمام یا نهارخوری خود استفاده کنید.

کمی سنگ مرمر به فضای نشمین خود از طریق محصور کردن فضا با ریل‌های صندلی مرمری بیافزایید.

اگر ترجیح می‌دهید که کف مرمر در دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی با سنگ داشته باشید،

سالن ورودی گزینه مناسبی است از آن‌جایی که فضای رسمی‌تری است.

کاریرد طراحی داخلی با سنگ مرمر در فضای منزل

اگرچه شاید در نظر نخست طراحی داخلی با سنگ مرمر نامناسب باشد

اما هرگاه مرمر با دیگر اشیا به خوبی هماهنگ شده باشد مصالح بسیار مناسبی برای مبلمان است.

  مرمر مصالحی محکم با ظاهری خوش و بادوام است. از این‌که بر روی مبلمان مرمری سرمایه‌گذاری کنید

واهمه‌ای نداشته باشید چرا که در برابر ساییدگی و پارگی مقاوم است.

مطمئن شوید که قطعات مناسبی را برایطراحی داخلی خود انتخاب  و حتما اندازه‌گیری کنید.

از آن‌جایی که مرمر سنگین و به طرزی یادمانی و فراموش‌نشدنی است، مطمئن شوید

که قطعه‌ای که خریداری کردید مناسب و اندازه فضاست.

علاوه بر این، فکر نکنید که برای انتخاب مصالحی نظیر مرمر تنها بایستی رنگ‌های خنثی داشته باشید.

یک میز مرمری رنگی می‌تواند به فضای شما سرزندگی بیشتری را ببخشد.

طراحی داخلی با سنگ مرمر در آشپزخانه 

میزهای تحریر وقتی از جنس مرمر باشند برای فضای کاری شما نیز بسیار عملکردی هستند. جزیره‌های آشپزخانه خود را با مرمر جایگزین کنید تا یک گذار بصری مطلوب از اجاق گاز به فضای نهارخوری داشته باشید. همچنین می‌توانید کمی ظرافت به فضای نشیمن خود با قهوه‌خوری‌های مرمری ایجاد کنید.طراحی داخلی با سنگ مرمر به استفاده از میزهای مرمری در مبلمان فضای بیرونی بیاندیشید زیرا آن‌ها به اندازه کافی مقاوم هستند تا در برابر آب و هوای طوفانی سالم باقی بمانند.در طراحی داخلی آشپزخانه همچنین می‌توانید حس هنری به فضای نهارخوری خود با استفاده از مصالح مرمری برای میز نهارخوری بیافزایید. کفپوش‌های مرمری می‌توانند حس لوکس و شیک‌تری را نیزدر طراحی داخلی حمام بیافزایند.

سنگ مرمر در طراحی خانه

در گذشته، افزودن مصالح مرمری به طراحی خانه‌تان بسیار مهم بود و از طرفی چندان دشوار نیست که از شرکت سنگ بخواهیم که دیوارها و کفپوش‌ها را جا درآورند و با مصالح قدیمی و سنگین پر کند. یکی از روش‌ کاربرد اشیای دکوری که در فروشگاه‌ها قابل خریداری است استفاده کنید، چنین انتخابی در فضاهای کوچک آپارتمانی نیز راه‌حل مناسبی است.طراحی داخلی با سنگ مرمر هنگامی که لوازم جانبی را برای خانه‌تان می‌خواهید انتخاب کنید به یک یا دو شی ساخته شده از جنس مرمر توجه داشته باشید. به طور مثال جفتی از لامپ‌های مرمری در کنار تخت شما یا در اتاق نشیمن می‌تواند مناسب باشند. لوسترهای مرمری و مجموعه‌ای از جاصابونی‌ها می‌تواند ظاهری رمانتیک در فضای حمام به وجود آورند.