چگونه طراح دکوراسیون داخلی شویم

چگونه طراحان داخلی دکوراسیون داخلی یک فضا را از ابتدا تا انتها انجام می دهند؟ فرض کنید یک خانه تازه خریداری کرده اید، یک آپارتمان جدید اجاره کرده اید، یا به یک شهر جدید منتقل شده اید. شما در فضایی جدید به عنوان خانه جدید خود قرار گرفته اید، اما هنگامی که شما در مورد تزئین آن از ابتدا فکر می کنید، با گزینه ها و تصمیم گیری های زیادی در زمینه دکوراسیون داخلی مواجه می شوید: کدام رنگ را باید انتخاب کنم؟ آیا باید یک کاناپه سه نفره داشته باشم؟ چه اندازه فرش نیاز دارم؟ در یک نگاه، یک قطعه دکوراسیونی می تواند تهدید کننده باشد، اما با یک روش مدیریت پروژه برای دکوراسیون، تصمیمات بسیار آسان تر می شود.طراحان داخلی این کار را خیلی خوب می دانند، هنگام کارکردن با ده ها مشتری و پروژه، رویکردشان در دکوراسیون کمتر به کارهای شهودی است.

چگونگی تاسیس شرکت دکوراسیون داخلی

پرسشی که در بدو امر ساده به نظر می رسد این است که به راستی یک طراح و طراح دکوراسیون داخلی چه کارهایی انجام می دهد و پرسش دیگر اینکه این طراح دکوراسیون چگونه می تواند آغاز به کار در عرصه حرفه ای نماید؟حرفه طراحی داخلی جایگاه مشخصی  نداشته و در بین رشته طراحی صنعتی و معماری و معماری داخلی به عنوان زیر مجموعه آن جای می گیرد. به همین جهت می توان دید که هریک از فارغ التحصیلان این چند رشته در کارهایی منجمله سینما به عنوان طراح صحنه و لباس تا طراحی محصو در طراحی صنعتی و دکوراسیون و طراحی داخلی و زیر مجموعه فضاهای تجاری، اداری، مسکونی، ورزشی و آموزشی و غیره وارد می شوند.طراحان دکوراسیون داخلی می بایست چه مهارتهایی داشته باشند؟نقش طراح یک نقش پیچیده است که نیاز به مهارت های ذاتی زیادی دارد. طراحان رویاها را به واقعیت نزدیک می کنند.

انتخاب بهترین برنامه طراحی دکوراسیون داخلی 

نرم افزارها و اصطلاحا برنامه های متعددی جهت کمک به طراحان و کارفرمایان در طراحی داخلی یاری رسان می باشند که بعضی ساده و عامیانه و با کاربرد آسان هستند و برخی کاملا حرفه ای و تخصصی که نیاز به حتی چندین سال کار جهت یادگیری کامل و تجربه اندوزی کاربر دارند.از برنامه های ساده تر می توان به آرشی کد و اسکچ آپ در حوزه معماری و دکوراسیون داخلی و در طراحی کابینت آشپزخانه نرم افزاری نظیر کیچن شف بسیار آسان بوده و حتی با یک دستورالعمل ساده قابل فراگیری هستند. نرم افزارهی حرفه ای تر در این حوزه نظیر تری دی اس مکس ، راینوسروس ، گرس هاپر هم جز نرم افزارهایی با پلاگین های پیشرفته ای هستند که حرفه ای شدن در این حوزه زمان بر بوده و بایست فرد علاقه مند پشتکار کافی به خرج دهد. البته نرم افزار رویت و اتوکد همزمان حالت داشته.

هدف از طراحی دکوراسیون داخلی چیست 

به طور کلی شاید بتوان سه هدف کلی برای هر شخصی که بخواهد به عنوان طراح در حرفه معماری و دکوراسیون داخلی مشغول به کار شود متصور گردید.اهداف: شناخت صنعت وحرفه طراحی داخلی ارتقای به روز مهارت و بهترین دوام و طول عمر اثر اجرا شده نسبت به هزینه های اجرایی پروژه.ممارست و تمرین در مطالع آثاربه طور دقیق و هوشمندانه پس از مدتی دید معمارانه و طراحی و ادراک فضا را به شدت در شما تقویت می نماید به طوریکه تفاوت آن را در مواقعی که وارد فضایی طراحی شده می شوید، سعی می کنید با نگاهی متفاوت و کنجکاو مسایل یک پروژه و ایده های طراح آن را در کنار مواد و مصالح مصرفی و آزمودن هر کدام با حس لامسه و نگاه دقیق دریابید و این تربیت و نگاه دقیق و موشکافانه از خصوصیات بارز هر طراح برجسته به شمار می رود .