بازتاب دکوراسیون داخلی از فرهنگ

بازتاب دکوراسیون داخلی از فرهنگ

بازتاب دکوراسیون داخلی از فرهنگ جهان

همه افراد زمانی که کار روزانه‌شان به پایان می‌رسد به سوی منزلشان بر می‌گردند- چه آپارتمان باشد و یا چه خانه ویلایی، پناهگاهی است برای زندگی.به همین منظور بسیار حیاتی است فضایی که در آن زندگی می‌کنید بازتابی از شخصیت، سلیقه و سبک شما باشد. فراتر از دکور داخلی که انتخاب می‌کنید طراحی بایستی در رابطه با شخصیت افرادی باشد که در زیر سقف با  هم زندگی می‌کنند. این نکته به چه معناست؟ به این معنا که منزلی که در آن زندگی می‌کنید بایستی بازتابی باشد از مکانی که در آن زندگی می‌کنید.یکی از بهترین روش‌ها استفاده از فرهنگ برای الهام گرفتن است. فرهنگ یکی از مهم‌ترین اجزای خانواده شماست که وقتی در دکوراسیون داخلی منزلتان القا شد جزیی از زندگی روزانه‌تان می‌شود.مطالب زیر دلایلی برای ترکیب فرهنگ در دکور داخلی است.

اثرات سلسله مراتبی فرهنگی بر دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مطابق فرهنگ روشی برای بیان باورها و روش‌های زندگی است که سبب می‌شود هویت و شخصیت شما را شکل دهد.

 فرهنگ سبب می‌شود تاثیرات سلسله مراتبی مثبتی بر منزلتان داشته باشد. به طور مثال،

اگر آشپزخانه‌تان را با غذاها و وسایل آشپزخانه مربوط به فرهنگ خود پر کنید

الهام‌بخش خانواده و دوستان برای امتحان کردن چیزهای جدید خواهد بود.

اگر ژاپنی هستید با دکور کردن منزلتان به سبک ژاپنی، مینیمالیستی و تعادل معماری ژاپنی را به دوستان و خانواده‌تان نشان می‌دهید.

با افزودن وسایل خانه دکوری مشابه قالیچه‌ها، پرده‌های نقش‌دار و یا دیوارآویزهایی که مرتبط به فرهنگ شماست

می‌تواند آغازگر گفتگو و یافتن دلیلی جدید باشیدمهم نیست طراحی داخلی به چه سمتی شما را می‌کشاند

وقتی تلفیقی با فرهنگ شماست می تواند جالب توجه باشد.

اتصال و تلفیق کردن فرهنگ‌ها از طریق دکوراسیون داخلی

دین اغلب در رابطه با فرهنگ است و بسیاری اوقات  بیان باورهای عمیقتان در دکوراسیون منزلتان بسیار دشوار است.اگر اجازه دهید فرهنگ در طراحی از طریق پالت‌های رنگی، عکس‌ها و یا سمبل‌هایی با جلوه‌های تکراری نمایش داده شود به تدریج جنبه‌هایی از فرهنگتان در دکور منزلتان آشکار خواهد شد.به طور مثال با افزودن صلیب‌هایی بر روی دیوار یا انتخاب رنگ آبی روشن مدیترانه‌ای می‌تواند جلوه‌هایی از دین مسیحیت باشد. بسیار ممکن است شما و همسرتان سلایق مشترکی داشته باشید هر چند فرهنگ‌های متفاوتی داشته باشید.در چنین شرایطی، بارتاب فرهنگی در دکور منزلتان روشی برای نمایش نظر و عقیده شخصی‌تان است. یافتن روشی برای ابراز توجه و احترام به هر دو فرهنگ و ترکیب شخصیت‌ها، سبک‌ها و باورها به روش متعادل شده‌ای است. همچنین نشان دادن عناصری از فرهنگ، روشی برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده‌هاست. به بیانی دیگر، فرهنگ روشی برای بیان و تغریف داستان زندگی گذشتگان است.

نمایش ریشه‌های فرهنگی در دکوراسیون داخلی

نمایش فرهنگ در دکور منزلتان روشی برای بازتاب ریشه‌های عمیق فرهنگی‌تان استبا این‌که در بسیاری از فرهنگ‌ها، ممارست و تکرار از اصول است برای بسیاری از فرهنگ‌ها سفر و گذر از مرزها و بازدید از مکان‌های بسیار با اهمیت است.سعی کنید به روش‌های خلاقانه عکس‌های سفرتان را قاب کنید مردم و مکانن‌ها را با روش کولاژ تلفیق کنید و با رنگ‌مایه‌های دکور منزلتان یک جور کنید. صدف‌های دریایی و شن را در ظروفی بر بالای شومینه خود جای دهید تا یادآور دریا و ساحل باشد.مهم نیست چه فرهنگی را دنبال می‌کنید چه ممارست در به کارگیری مجموعه‌ای از باورها و عادت‌هاست و یا چه سفر به نقاط مختاف و بازدید از مکان‌های جدید تمامی این عقاید و افکار در دکور منزلتان به زیبایی قابل بازتاب است.